2 mins read

Sosyal sorumluluk projeleri örnekleri

Siz yeter ki topluma faydalı bir şeyler yapmak isteyin. Sosyal sorumluluk projeleri örnekleri hakkında biz aşağıya bir dizi hazırladık sizde tabii ki bunun üstüne kat kat ekleyebilirsiniz. Her konu başlığında Sosyal sorumluluk projeleri örnekleri çıkartılabileceği aklınızda bulunsun. Kişisel Markada Sosyal Sorumluluk Projelerinin önemi ve marka değeri yaratmadaki kalıcı etkileri hakkında daha önce hazırladığımız yazıyı gözden geçirmenizi öneririz.

  • Huzurevi ziyaretleri
  • Barınak ziyaretleri ve ihtiyaçların giderilmesi. Burada bir barınağa giderek mama dağıtmaktan bahsetmiyorum. Orada bulunan dostlarımızın da sevgiye ihtiyacı oldukları hatırlanarak, onlarla vakit geçirmeniz, ilgilenmeniz oynamanız bile çok büyük bir sosyal sorumluluk üstlendiğinizin kanıtıdır.
  • Engelliler Projeleri yürütebilirsiniz. Bir çok belediyenin gözünden kaçan bölgelerdeki eksikleri kitleniz ile birlikte tespit edip belediyelere haber verebilir veya kendi imkanlarınız ile giderebilirsiniz. Aynı zamanda engelli arkadaşlarımızdan bu konuda yardım isteyerek onlarında olayın bir parçası haline getirmek daha geniş bir platform oluşturmuş olursunuz.
  • Fon Grubu bir çok yardım kuruluşunun da üstüne durduğu bir sosyal dayanışma şekli olsa da sizin uzak durmanız bence en makulü. Çünkü paranın mevzu olduğu konularda her seferinde siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun bir yerde mutlaka sorun çıkıyor.
  • Gezgin Kitaplar burada projeyi iki aşamada yürütebilirsiniz. Birincisi sabit ulaşılabilir bir yer bularak kitapların dağıtımını ve toplanmasını bu noktadan yapabilirsiniz, diğeri ulaşımı zor olan okullara kendiniz götürerek yapabilirsiniz. İkisi de muhteşem bir sosyal sorumluluk projesidir.
  • Okul – Çocukların özelikle gelir düzeyi düşük bölgelerde yaşayan çocukların okul ve eksik eğitim ihtiyaçları giderilebilir.
  • Sosyal Yardımı ihtiyaç sahiplerine yakacak, gıda ve faturalarını ödeme konularında yardımcı olabilirsiniz.
  • Otizmli çocuklarla vakit geçirerek hem onların eğlenmesini hem de gelişimlerinin bir parçası olabilirisiniz.

Akıl akıldan üstündür, lütfen sizde aklınıza gelen uygulanabilir sosyal sorumluluk projelerini konunun altına eklemeyi unutmayın.

Sosyal Sorumluluk Projeleri
Sosyal medya Aracılığıyla yaratılan kişisel Markalar – Kişisel Markalaşmak

B2cfocus.com Kişisel Markalaşma ve Sanatçı Pr Çalışması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir