Kişisel Markada Sosyal Sorumluluk Projeleri
1 min read

Kişisel Markada Sosyal Sorumluluk Projeleri

Kişisel Markada Sosyal Sorumluluk Projeleri markanın yaşaması ve var olması için hayati önem taşır. Nereye baksak bir ünlü ya da politikacı bir sosyal sorumluluk projesi üstenmiş ve boy boy fotoğraf ve röportaj veriyor. Bunu bir reklam aracı olarak kullanıyor ve kameralar dağıldığı zaman projeyi üstlenen kişi ya da kurumda zaten projeyi unutuyor. Çünkü onun istediği o an medyanın ilgisini çekip görüntülerinin alınmasıydı.

Siz bu kitleden farklı olmanız ve sürdürülebilir bir proje yürütmeniz gerekmektedir. Hatta projenin belli bir aşamasından sonra sizi takip eden kitleniz ile bir bütün haline gelip birlikte sosyal sorumluluk projenizi yürütmeniz gerekmektedir. Bu proje sokak hayvanlarına yardım da olur, yeterli eğitimi alamayan çocuklara tamamlama eğitimi veya ihtiyaç giderme de olabilir. Bölgenizde mahallenizde yaşayan ileri yaşlardaki kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması veya temizlik bakım gibi hizmet bile olabilir. Yeter ki siz samimi olun ve bir şeyler yapmak isteyin. Sizin samimiyetiniz hedef kitlenizin gözünden kaçmayacaktır.

Daha önce yürüttüğümüz bir projede orman yangınlarının artmasına tepki olarak “bir fidan da ben dikerim” kampanyasında 1 hafta içinde 1 milyondan fazla fidan dikilmesine vesile olunmuştu. Burada dikkat etmeniz gereken konu gündemi de takip ederek güncel bir proje yürütmeniz.

Projenize inanmanız ve kararlılığınızı hedef kitlenize göstererek onların da dâhil olması, projenize güç verecektir. Fırsat bulamıyorsanız eğer siz fırsat yaratın. Kendi sosyal sorumluluk projenizi kendi kitleniz ile yürütün.

Kişisel MarkalaşmaMarka haberleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir