Markaların sosyal sorumluluk projeleri
2 mins read

Markaların sosyal sorumluluk projeleri

Markaların sosyal sorumluluk projeleri marka bilincini artırmak ve tanıtmak amacı ile her geçen gür artarak devam etmektedir. Bilinçli tüketici artık alış veriş yaptığı markayı takip ediyor, ne işler yapıyor, hangi sorumlulukları üstleniyor ve sözüne ne kadar bağlı takip ediyor. Kişisel Markalaşma ve markalaşmanın temelini oluşturur hale gelen sosyal sorumluluk projeleri sayesinde markalar kendini daha rahat anlatır oldu.

Toplumsal sorunlara el atmanın yanı sıra eğitim ve öğretim aracı olarak kullanılan sosyal sorumluluk projeleri daha çok ilgi görmektedir. Bir markanın etrafında toplanan kitlesi ile bir okulu boyayan etrafını düzenleyen ekibin yaptığı iş bence yılın sosyal sorumluluk projesi bile seçilebilir.

Burada sosyal sorumluluk projesi ve hedef kitleye ulaşma oranı % 100 olmuş ve başarılı bir sonuç alınmıştır. Kendi kitlesine de biz hep beraber toplumsal sorunlara çözüm bulabiliriz mesajı verilmiştir. Bu sayede kendi kitlesi ile gönül bağını güçlendirerek daha sıkı bağlar kurmuştur.

Diğer yandan her yıl 1000 milyon ağaç sözü verip te sözünü kendi bile unutan 3 marka da şu an tesislerini yarı zamanlı çalıştırmaya başladı ve neredeyse kapanma riski ile karşı karşıya. Yani anlık olarak ağzınızdan çıkanı kitleniz unutmuyor ve unutturmuyor demek ki.

Sosyal sorumluluk projeleri içinde yer alan markalar her geçen gün kitlelerini büyütmekte ve hedef kitlelerine yeni eklemeler yapmaktadır. Markaların sosyal sorumluluk projeleri hedef kitlesine vermek istediği mesaj, markanın gücü, yaptıkları ve gelecekte yapacaklarına ışık tutmaktadır. Güçlü markalar sosyal sorumluluk projelerine ayrı bir özen ve itina ile bu sebeple yaklaşmaktadır.

Kişisel Markalaşmada sosyal sorumluluk projeleriKişisel Markalaşma ve Sanatçı Pr Çalışması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir