Pr çalışması Nedir Instagram
2 mins read

Pr çalışması Nedir Instagram

Pr çalışması Nedir Instagram ve diğer sosyal medyalarda nasıl pr çalışması yapılır birlikte inceleyelim. Son zamanların en gözde sosyal medya platformu olan instagram ve diğer sosyal medya araçlarında Pr çalışması yapılabilmesi için ilk önce hedef kitle analizi yapılması gerekmektedir.

Sosyal medya platformunda hedef kitle internette dolaşma saatleri, ilgisini çekecek içerikler ayrı ayrı incelenmelidir. Verilecek mesaj ile hedef kitlenin tepsini çekmeyecek şekilde içerik hazırlanmalıdır. İçerik ekibi mesaj ile görselin anında dikkat çekmesine ve reaksiyon almasına önem göstermelidir. Yani Profesyonel sosyal medya yönetimi gerekmektedir.

İnstagram Pr Çalışması

Burada yayınlanacak olan içeriğin altına yazılacak yazılar ve etiketlerde çok önemlidir. Sizin verdiğiniz reklamdan daha çoğu içeriklerden gelmektedir. özelikle instagram üzerinden içerik girişinin ardından ilk bir saat çok önemlidir. Etkileşimde bulunana içerik kitleleri arkasına aldığında her yerde gösterime başlar ve reklam maliyetleriniz düşmüş olur. Pr çalışmasında hedef ile potansiyel hedef kitleye ulaşmanın en kolay ve akılcı yolu bu şekildedir.

instagram üzerinden yapılan pr çalışmalarının sonuç odaklı olması çok önemli. Etkili içerik girişi yapacağız diye kişisel marka imajından taviz verilmemesi gerekiyor. Burada bir çok içerik geliştirici sadece ilgi çeksin diye girdikleri içerikler sayesinde hedef kitlesinden aldığı tepkiler neticesinde markalaşma hedefinden uzaklaşmıştır.

Kişisel Marka - Pr Çalışma Fiyatları
Kişisel Marka – Pr Çalışma Fiyatları

Sosyal medya üzerinden Tüketici bilinci yaratma, Yatırımcı farkındalığı yaratma, Marka bilinirliğini artırma, Markayı büyütme,
Marka hakkında bilgilendirme yapılabileceği gibi, yeni klip tanıtımı veya sanatçı pr çalışması yapılabilmektedir.

Müzik Pr Çalışması – Sanatçı Pr Çalışması – Kişisel MarkalaşmaPr Çalışma Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir