Sanatçı PR Çalışması İçin Ne Kadar Bütçe Gerekli?
2 mins read

Sanatçı PR Çalışması İçin Ne Kadar Bütçe Gerekli?

Sanatçı PR Çalışması İçin Ne Kadar Bütçe Gerekli? Sorusuna verilebilecek en makul cevap sizi sıkıntıya sokmayacak olan bütçe ne kadar? olacaktır.

Burada etkili bütçe kullanımından sizlere bahsetmek istiyorum. Peki nedir Etkili bütçe kullanımı? derseniz eğer..

Sanatçı Pr çalışmalarında neredeyse hiç bir Pr firmasının kullanmadığı ve öngörü sahibi olduğu bir konuya değinerek başlamak istiyorum. “Hedef kitle analizi” evet Müzik Pr Çalışmalarında ve Sanatçı Pr Çalışmalarından en çok gözden kaçırılan ve neredeyse bütün Pr şirketlerinin öngörüsü olduğuna inandıkları fakat hiç bir bilgi sahibi olmadıkları konu.

Çalışmalarınızın tanıtımı özelikle hedef kitleye ulaşması için yapılacak bir dizi incelemedir, Hedef kitle analizi. Burada kitlenin yaşına, cinsiyetine, gelir seviyesine, eğitimine ve hatta yaşadığı bölgeye kadar analiz edilmesi hayati mecburiyettir. Pr Çalışmasına başlanmadan yapılması gereken hedef kitle analizinde direk konumlandırma yapmak hem etkili bütçe kullanımına, hem de hedefe odaklanmış reklamlar sayesinde başarıyı getirecektir.

Ne yazık ki ülkemizde Pr çalışması denince hazırlanan bültenlerinin basına servis edilmesinden öteye gitmeyen bir anlayış söz konusu olduğu için, neredeyse hiç bir çalışma neticelenmiyor ve karşılığı alınamıyor.

Pr Çalışması yazılı ve görsel medya ile birlikte eş zamanlı yürütülmesi gereken bir proje olduğu bütün dünyaca onaylanmasına rağmen ne yazık ki bizde uygulanmamaktadır. ihtiyacımız olan Profesyonel sosyal medya yönetimi ve etkili konunun uzmanı hedef kitle analizi yapabilecek bir ekip. Hepsi bu..

Profesyonel sosyal medya yönetimi kurum kimliğini yansıtmanın yanı sıra, çalışanlar ve müşteri arasında bir bağ oluşturacak ve çalışanlarında olaya dahil olması ile güçlü bir proje haline gelecektir. Bu sayede artan etkileşim sayesinde sosyal medya üzerinde daha hızlı viral olan bilgilendirmelere daha sonraki reklam harcamaları daha az olacak ve daha çok etkileşim alınabilecektir.

Şahıs yada kurum kimliğini yansıtan etkileşimi yüksek bir sosyal medya hesabı sayesinde ise hedef odaklı, düşük bütçeli Pr çalışması sayesinde daha etkili sonuçlar alınabilecektir.

Kişisel Markalaşmak
Kişisel Markalaşmak

Pr Çalışmasıinstagram mavi tik çalışmasıTwitter mavi tik çalışması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir