Pr ve Mavi Tık Çalışması
11 mins read

Pr ve Mavi Tık Çalışması

Pr ve mavi tık çalışması özelikle sanat dünyasına yeni adım atmış yada kişisel markalaşma için çalışan bireylere sunduğumuz Kişisel markalaşma altında verdiğimiz bir hizmettir.

Burada sizin gerçek kişi olduğunuzu sosyal medya ağ yöneticilerine belgeleri ile birlikte gönderiyoruz. Sizin hakkınızda ayrıntılı bilgilendiriyoruz.

Pr çalışması Markalaşmak yolunda bir adımdır. Ne yazık ki markalaşmak içinde güvenin temel alınması gerektiğinden Mavi Tık bir zorunluluk haline gelmiştir.

Tamamen yasal, Gerçek kişiler için instagram mavi tik ve twitter mavi tik alt yapı çalışması yapıyoruz ve bunları sosyal medya yöneticilerine iletirken size yol arkadaşlığı yapıyoruz.

( Bilgi & Başvuru için WhatsApp 0 532 671 0 761 )

 1. Hesabınızı ve takipçilerinizi inceliyoruz. Bot ile şişirilmiş hesaplarda hesap temizliği yapmıyoruz, bu tarz hesaplar uygun olmadığı için baştan çalışma yapamayacağımızı sizlere belirtiyoruz.
 2. Size ve kitlenize uygun “tag” lar ve görseller ile yeniden yapılandırıyoruz.
 3. Hedef kitle analizi yapıyoruz
 4. Etkileşim, beğeni ve kaydet yanı sıra takipçilerinizin artması için uygun kitleye yönelik yayınlar yapıyoruz.
 5. Özelikle instagram ve twitter da kitlenize reklamlar ile sesinizi duyuruyoruz
 6. Düzenli olarak 50 gün boyunca her gün bir news kayıtlı haber sitesinde haberinizi yayınlatıyoruz.
 7. Müzik sektöründeyseniz eğer!
  • Youtube
  • Spotify
  • Deezer
  • Amazon Music
  • Apple müzik İtunes
  • Anghami Müzik
  • Tiktok
  • Saundcloud müziklerinizi ekleyerek panellerinizi size teslim ediyoruz.
 8. Youtube Sanatçı rozeti için başvurular yapıyoruz. ( Sanatçı rozeti vermek içerik yöneticilerinin inisiyatifinde olduğu için garanti değildir, gerekli Pr çalışması yapıldığında tekrar tekrar başvuru yapma hakkımız olduğu için başvurular her ay bir kere olmak üzere yenilenir.)
 9. Google bilgi paneli oluşturuyor ve sizin üstünüze almanızı sağlıyoruz.
 10. 5 Büyük instagram müzik kanalında sizin hakkınızda düzenli paylaşımlar yapılarak, gündemde kalmanız ve etkileşimlerinizin artmasını sağlıyoruz. ( Kişisel markalaşma yolunda isminizi hedef kitleye duyurarak, daha sonraki reklam giderlerinizin de düşmesine yardımcı oluyor )
 11. Kişisel markalaşma yolunda ilerleyen bir yönetici veya sosyal medya fenomeni iseniz aldığınız dersleri, kurs bilgilerinizi, kitle analizlerinizi ve haftalık aylık yaptığınız gönderileri ve bunlardan aldığınız etkileşimleri raporlayarak talepte bulunmanızı sağlıyoruz.

Yukarıda saydığımız instagram mavi tik ve Twitter mavi tik ön çalışmasını isterseniz sizde yapabilir, takıldığınız konularda profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

Size İnstagram, twitter ve facebook’da hesap onaylanması yani gerçek kişi anlamına gelen mavi tik için alt yapı sağlar ve başvurunuzda danışmanlık hizmeti veririz. Bu kapsamda bu güne kadar verdiğimiz danışmanlık kapsamında % 96 başarı oranını elde ettik. Bunun en büyük sebebi gerçekçi ve dürüst bir çalışma yapmamızdır.

Kendimize o kadar güveniyoruz ki, eğer hesabınız başvuru tarihinden 60 içerisinde bir sonuç almazsa yapılan masrafları sadece sizden tahsil ederek geri kalan paranızı iade ediyoruz.

Tekrar hatırlatmak da fayda olduğunu düşünüyorum yukarıda bahsi geçen sosyal medya ağlarında yapılan başvurulara onay vermek firmaların tekelinde olduğunu hatırlatmak isterim.

Peki Instagram Mavi Tik Nedir?

Kişisel olarak kendinize bir albüm oluşturabileceğiniz, resimlerinizi videolarınızı açabileceğiniz dostlarınız ve takipçileriniz ile canlı yayın açabileceğiniz bir sosyal paylaşım sitesi olan instagram da tanınmış kişi anlamına gelen bir işarettir. instagram mavi tik başvurusu yapabilecek kişilerde kısıtlı bir çevre ile sınırlıdır.

Bunlar Haber, Medya, Spor, Devlet, Politika, Müzik, Moda, Eğlence, Blogger, Influencer, İşletme, Marka, Organizasyon şeklinde sınırlandırılmıştır.

Eğer siz bunlardan birisi değilseniz eğer yazımızı okumaya devam edin lütfen. Yazımızın devamında sizede yardımcı olacak bir çok ip ucunu bulabileceksiniz.

Instagram Mavi Tik Ne İşe Yarar?

Gerçek kişi anlamında kullanılan başlatılan instagram mavi tik, artık bir güven sembolü haline geldi. Kişisel kurumlar sanatçılar ve hatta bir çok politikacı bile instagram mavi tik alma yarısına girdi. Çünkü adınızın yanında bulunan bu ufak mavi işaret güvenin sembolü oldu. Hatta yorum yaptığınız hesaplar bile bir değer kazanmaya başladı.

Her hangi bir üretiminiz varsa daha da kıymetli hale geldi ve takipçilerinin artan ilgisi sebebi ile markalaşma yolunda hem ciddi adım atmış oldu, hem de güven konusunda kimsede bir soru işareti kalmamasına neden oldu.

Instagram Mavi Tik Alma Şartları (2022)

2022 yılında instagram mavi tik alma şartlarına geçmeden bir kaç konuya tekrar bir açıklık getirmeyi kendime mecbur hissetim.

Bunların Başında özelikle instagram ve twitter için geçerli olan mavi tık markalaşma açısından artık büyük önem taşımaktadır. Mavi Tık neden önem arz ediyor derseniz; doğrulanmış hesap anlamına gelen Mavi Tık bir pazarlama stratejinizin değerli bir parçası olabilir. Çünkü ziyaretçilerinize güven verir.

Daha önce sadece instagram’ın belirlediği doğrulanmış kişiler çok ünlü kişi ve markalar ile sınırı iken, şimdi her kez başvuruda bulunabiliyor. Burada instagram ağırlıklı olarak topluma bir değer katıp katmadığınızı takip ediyor. Takipçileriniz ile olan etkileşiminiz, basında sizin hakkınızda çıkan haberler, toplumdaki ve topluluktaki yeriniz ve gerçek kişi olup olmadığınız gibi bilinen bir çok kriteri inceliyor.

Eğer gerçek kişiyseniz işiniz biraz daha kolaylaşıyor eskiden bir profil fotoğrafınız ve bir gönderinizin olması yeterliyken şimdi etkileşimin yüksek olduğu hesaplar daha önem kazanmış görünüyor.

Mavi Tık başvurunuzdan önce atmanız gereken bir kaç önemli adım var

Hedef kitlenizi belirleyin,

Profilinizi tekrar gözden geçirin. Etkileşim almayan içeriklerinizi tekrar düzenleyin.

Dostlarınızdan yardım isteyin, her gönderinin altına yorum ve beğeni almaya çaba gösterin. “Tag” larınızı düzenleyin yeni içerik ve açıklamasını özenle yapın.

Haftada bir canlı yayın açmaya çalışın canlı yayına 1000 kişiden az ziyaretçi geleceğini düşünüyorsanız sakın denemeyin.

En önemlisi de dünyanın her yerinden arkadaşlar edinmeye çalışın ve sözlükler yardımı ile gönderilerinizin altına yorum yazdırmayı deneyin ve cevaplayın. Halen etkileşimi artırmaya çalışıyoruz.

Buraya kadar geldiyseniz kendi branşınızı en iyi ifade eden basın gruplarından hakkınızda haber yaptırmaya çalışın.

Dikkat : kendi adınızı soy adınızı taşıyan alan adınızın kaydını yapın, bilginiz varsa endiniz düzenleyin. Bilginiz ve imkanınız yok ise sadece alan adı kaydınızı yapın ve köşede dursun. Başka birisin sizin alan adınızı alıp itibar zedeleyici bir işlem yapmasının önüne geçmiş olursunuz.

Mavi Tık Başvuru Süreci

Yukarıdaki tavsiyelerimize uydunuz ve buraya kadar geldiniz, şimdi yapmanız gereken ufak reklamlar ile içeriğinize dikkat çekmek ve etkileşimi artırmak.

Kişisel marka olma yoluna girdiniz. Reklamlar sizin profilinizdeki trafiği artıracaktır. Artan trafik etkileşimi getirecektir.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu Hedef Kitlenizi tespit etmeniz ve bu hedef kitleye yönelik reklamlar vermeniz gerekmektedir. Verdiğinizin reklamlardan sonuç almak çok önemli. Kitle analizi yapmazsanız eğer 1000 TL’lik vermeniz gereken reklamı 10.000 TL ile yapamazsınız.

Kitle analizi içeriğinde dikkat etmeniz gereken ana tema, yaş, cinsiyet, eğitim seviyesi, gelir düzeyi ve yaşanan bölgeye kadar indirgeyebilirsiniz. Ne kadar ayrıntılı kitle analizi yaparsanız eğer reklam masrafları o kadar düşer ve daha etkili sonuçlar alırsınız.

Mavi tık Başvurusundan önce bir gözden geçirelim mi?

 • Profilimizi gözden geçirdik & benzersiz bir konu başlığında düzenledik
 • Etkileşimi artırdık
 • Basında fotoğraflı bir şekilde yer aldık ( basın haberlerinizin en az 5/6 farklı ciddi sosyal medya hesabında paylaşılmasını sağlayın )
 • Hedef kitlemizi belirledik
 • Reklamlarımızı verdik ( etkileşim artarak devam etmesi önemli, sabit etkileşelim alan kişiler genelde dikkate değer görülmez )
 • Son yapmamız gereken işlem ise lütfen imkan bulun ve kendi adınızı soyadınızı ifade eden alan adınızı alın. hiç olmazsa köşede beklesin ve başvuru sürecine geçin.

instagram mavi tık başvurusu

1.Instagram’ı açın ve kendi profilinize gidin. Gerçek adınızı soyadınızı yazdığınızdan emin olun. Bunun için sağ alt köşedeki minik insan silueti olan butona tıklayın.

2.Profili – ayarlar – sağ üst köşedeki menü düğmesine tıklayın üst üste 3 çizgi olan. Sekmeleri içeren bir menü açacaktır. Ekranın alt kısmında, “Ayarlar” tıklayın.

3.Ayarlarınızda, Hesap başlığı altında bulacağınız “Doğrulama İsteği” sekmesine gidin. Başvuru formunu dikkatlice doldurmak için bu butona tıklayın.

4.Buradan, **Instagram mavi tik* formunu doldurmanız gerekecektir. Bunu yapmak için aşağıdakileri göndermeye hazır olun: *

 • Tam adınız
 • Hesap adınız
 • Kullandığınız isim (örneğin, sahne adı olan müzisyenler)
 • Hesabınızın kategorisi ( Haber, Medya, Spor, Devlet, Politika, Müzik, Moda, Eğlence, Blogger, Influencer, İşletme, Marka, Organizasyon veya Diğer şeklinde) en uygun kategoriyi seçin.
 • Devlet tarafından verilen fotoğraflı kimliğinizin fotoğrafı (eğer kişisel bir hesabınız varsa) veya yasal ya da işletme kimliğinizin fotoğrafı (bir işletme hesabıysanız)

Ayrıca, şunu unutmayın: Doğrulama isteği göndermek, hesabınızın doğrulanacağını garanti etmez.

B2C Focus Sanatçı Pr Çalışması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir