1 min read

Kişisel marka nedir?

Kişisel marka nedir? diye soracak olursanız kısa ve öz olarak hedef kitlenize verdiğiniz güven ve topluma kattığınız değer diyebilirim.

Markalaşma yolunca bir çok kişisel markalaşma yolcusunun aksine benim görüşüm ilk önce güven ortamının sağlanması sonra görünürlük ve diğer aşamalara geçilmesi gerekmektedir. Kişisel markalaşma da sizi diğerlerinden ayıran belirgin özeliklerinizin ön plana çıkartılması ve özgün bir mesaj vermeniz gerekmektedir. Bizler bir çok kişisel marka danışanımız ile yaptığımız görüşmelerde ilk sorduğumuz soru, diğerlerinden farkınız nedir? oluyor.

Diğerlerinden elle tutulur bir farkınız ve eğitimiz var ise zaten kişisel marka olma yolunda ciddi bir bir yol kastetmişiniz demektir.

  • Tutarlılığınız
  • Enerjiniz
  • Bilgi birikiminiz gibi önemli hususlar arkadan markanın altını doldurmak için gerekli ihtiyaçlardır.

Unutmayın kişisel marka sizi diğerlerinden ayıran tüm özelikleriniz ile başlar hedef kitlenize verdiğiniz güven ile marka değeri oluşmaya başlar. Bilgi birikiminizin üzerine ekledikçe ve tutarlılığınız ne kadar hedef kitlenize yansırsa aynı derecede marka değeriniz katlanarak devam eder. Kişisel markalaşma da en çok dikkat etmeniz gereken hususlar bunlardır.

Hedef kitlene verdiğin güven ve tutarlılık

Kişisel Markalaşma ve Sanatçı Pr Çalışması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir