Kişisel Marka Yönetimi
2 mins read

Kişisel Marka Yönetimi

Kişisel Marka Yönetimi bireysel olarak aldığını eğitim ve bilgi birikiminiz neticesinde oluşan markanızın uzun vadeli olarak kalıcı olması ve değer kazanması için yapılan çalışmalardır. Yani kişisel marka yönetimi bir değeri güçlendirme çalışmasıdır.

Burada Kişisel Marka Yönetimi üzerinde dikkat ve hassasiyetle durmanız gereken bir kaç konu vardır. Bunların başında her zaman söylediğimiz gibi bu süreç içerisinde karşılaştığınız zorluklar ve sıkıntılar neticesinde dürüstlüğünüzden taviz vermemeniz gelmektedir.

Güven sigaranın dumanı gibidir, bir kere uçunca bir daha yerine koymak imkansızdır. Biz böyle bir sıkıntı yaşamamak için her adımımızda güven unsurunu sürekli birinci planda tutarak hayatımıza devam edeceğiz.

Sürekli kendimizi geliştirip dünyada ve ülkemizde ki konu başlığımız ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmeli ve buna göre gerekiyorsa eğitimler almalıyız.

Basın ve iş birlikleri uzun soluklu devam etmeli fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise yaptığınız iş birlikleri sizin verdiğiniz toplumsal mesajlara aykırı olmaması.

Markalaşmanın önemi

Dürüst tutarlı ve ilkeli hareket ettiğiniz sürece Kişisel Marka Yönetimi sekteye uğramadan devam edecektir. Diğer bir önemli konu ise Kişisel Markalaşmada Sosyal Medyanın Önemi hiç azımsanamayacak kadar ciddi bir konu olduğu halen gözden kaçırılmamalıdır.

Burada gördüğümüz en önemli sorun ise markalaşma yolculuğuna başlandığında sosyal medya platformlarına ayrılan süre ile markalaşma sürecinde ayılan sürenin neredeyse yarı yarıya düştüğü.

Kişisel bir yorgunluk gösterdiğiniz durumlarda kendinize deneyimli bir asistan edinerek bu işleri ona devredebilirsiniz. Bu devir öyle uzun soluklu değil sadece yorgunluğunuzu üzerinizden atana kadar olmalıdır.

Hedef kitlenize hiç kimse sizin kadar yakın ve samimi davranmaz, davranamaz.

Kişisel Markalaşmada Sosyal Medyanın Önemi kavrandığına göre bir diğer konu ise sosyal medya üzerinden sürdürülen sosyal sorumluluk projelerinin hız kesmeden devamlılığının sağlanması gerekmektedir. Kişisel markalaşmada sosyal sorumluluk projeleri hakkında ayrıntılı yazı dizimizi yandaki linkten bulabilirisiniz.

Sosyal sorumluluk projelerini bir reklam aracı olarak değil de topluma karşı bir göreviniz olduğunu unutmayın.

Kişisel Markalaşma ve Sanatçı Pr Çalışması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir